ייצוג בתאונות תחבורה

באופן לא מפתיע אנחנו שומעים יותר ויותר בחודשים האחרונים על מקרים של אנשים אשר מחפשים עורכי דין לצורך ייצוג בתאונות תחבורה אשר אינן בהכרח תאונות בהן מעורבות מכוניות. אנחנו שומעים יותר ויותר על ייצוג במקרים של תאונות אוטובוסים, רכבות, אופניים רגילות וחשמליות ועוד.
תאונת דרכים בדרך לעבודה

זה לא מפתיע שכן העלייה בשימוש בכלי רכב אלו הובילה, מן הסתם, גם לעלייה בכמות התאונות שנגרמות כתוצאה מהשימוש בהם. תאונות אלו מובילות לכך שהנפגעים בהן מבקשים לתבוע את חברות הביטוח של הפוגעים, לעיתים מדובר בגורמים פרטיים ולעיתים בתביעות כנגד גורמים ממסדים. כך למשל אם מדובר בתאונת דרכים ברכבת, תאונת דרכים באוטובוס או בכל כלי רכב ציבורי אחר.

במקרה שמדובר בתאונות תחבורה שנגרמות עקב כלי תחבורה ציבורי, אזי שהתביעה מתנהלת באופן מעט שונה, שכן היא מופנית לא כלפי הנהג עצמו אלא כלפי החברה שמעסיקה אותו, לה יש אחריות שילוחית מעצם היותה המעסיקה של אותו נהג. על כן התביעה תרצה להוכיח שהנהג פעל באופן רשלני ולא זהיר ועל כן החברה שמעסיקה אותו אחראית על התאונה. ייתכן מאוד שבמהלך המשפט, עורך דין ירצה להוכיח לא רק רשלנות מצד הנהג אלא גם מצד החברה בכך שכלי התחבורה לא היה תקין או זהיר מספיק ולכן נגרמה התאונה.

מן הסתם תאונת דרכים ברכבת קלה, רכבת רגילה או אוטובוס, עלולה להוביל למידת נזק הרבה יותר קשה מאשר כלי רכב רגיל, אחת כמה וכמה אם מדובר בכלי רכב לא ממונע. לכן גם קל יותר להוכיח את מידת הנזק שנגרם, מצד שני, לא תמיד ניתן להוכיח שהאשמה היא בנהג או בחברה. החברה הנתבעת תרצה להוכיח בכל דרך אפשרית שאנחנו עברנו על חוקי התעבורה ולמעשה אנחנו נקטנו בגישה רשלנית ולא זהירה והאשמה היא בנו. המקרה הקלאסי הוא מעבר של פסי רכבת אחרי שהמחסום יורד, דבר שהוא אסור ומנוגד לחוק.

במסגרת עבודת הייצוג בתאונות תחבורה ישתמש עורך הדין שלנו בצוות מומחים שיתבקש להוכיח את אחריותו של הנהג ושל החברה אשר מעסיקה אותו, וכמו כן את הרשלנות והמידה הלא זהירה בה נקטו וכתוצאה מכך אנחנו נפגענו. צוות המומחים גם יוכיח את מידת הנזק שנגרם לנו.

אם הינכם זקוקים לייצוג בתאונות תחבורה זה הזמן לפנות למשרד גרייבסקי, משרד עורכי דין אשר מתמחה בין היתר בייצוג נפגעים בתאונות דרכים. צוות המשרד ישמח לעזור לכם ולספק לכם את כל המידע והתמיכה הנדרשים.

דילוג לתוכן