ירידה בשמיעה בעבודה

על פי הערכות 10 אחוז מהישראלים מתמודדים בשלב מסוים בחייהם עם ירידה בשמיעה. חלק גדול מהם מתמודדים עם תופעה זו בגלל זיקנה, רבים אחרים מתמודדים עם ירידה בשמיעה כתוצאה מתנאי עבודה אשר הביאו לכדי מצב זה.

ירידה בשמיעה כתוצאה מתנאי עבודה

ירידה בשמיעה בעבודה היא מצב מוכר אשר מתרחש משתי סיבות חופפות, הראשונה, תנאי עבודה של רעש רב אשר עולה על מה שאוזן אנושית יכולה להתמודד איתו באופן קבוע, הסיבה השנייה היא, היעדר אמצעים מגנים והיעדר מניעה . מדובר על אמצעים כגון אטמי אוזניים, אוניות לאיטום או מניעה באמצעות הפסקות ממושכות, הנמכת דציבלים ועוד.

עקב סיטואציה של ירידה בשמיעה בעבודה, פונים לא מעט עובדים, לעו”ד אובדן כושר עבודה על מנת שיעזור להם לקבל פיצוי למצבם. פיצוי זה נועד לעזור להם לטפל בבעיה, כולל רכישת מכשיר שמיעה במידת הצורך. ייצוג על ידי עו”ד אובדן כושר עבודה הוא הכרחי על מנת להתמודד עם הרשויות השונות, כולל ביטוח לאומי, חברות ביטוח, קופת חולים, וכן מקום העבודה עצמו. ירידה בשמיעה בעבודה מוגדרת כתאונת עבודה ופגיעה בתנאי העבודה, על כן העובד זכאי לקבל פיצוי ובמידה והשמיעה שלו נפגעה באופן ממשי הרי שהוא צריך גם לקבל אחוז נכות מביטוח לאומי אשר יזכה אותו בקצבה מסוימת. חשוב לומר מדובר על תביעה בתאונת עבודה לכל דבר, מאחר ומדובר על נזק שנגרם במקום העבודה כתוצאה מהעבודה, נזק שיכול להשפיע על תפקודו במהלך חייו ובוודאי להשפיע על יכולותיו לעבוד.

עו”ד אובדן כושר עבודה 

עו”ד אובדן כושר עבודה יצטרך להוכיח במקרה, שאכן נגרם נזק, זאת הוא יעשה בעזרת מומחים לדבר, שהנזק אכן נגרם במקום העבודה וכתוצאה מהעבודה (ייתכן מאוד שאכן יש ירידה בשמיעה אך לא כתוצאה מהעבודה אלא כתוצאה מאורח חיים מסוים) וכן שהנזק שנגרם אכן משפיע על תפקודו של התובע, ביום יום ובפרט ביכולת שלו לעבודה.

מדובר על סט של הוכחות שעליו להציג ולשכנע את בית המשפט שאכן הם קשורים ואכן יש בהם בשביל להעניק פיצוי ללקוח שלו. כאן המקום לומר, שלא פעם במקרים של ירידה בשמיעה בעבודה, הרי שהמקום או חברת הביטוח מעדיפים להתפשר מתוך ידיעה שזו הדרך הטובה ביותר עבורם.

לסיום, אנחנו רוצים להזמין אתכם ליצור איתנו קשר. אצלנו במשרד גרייבסקי, תוכלו לקבל את כל המידע שהכרחי לכם על תאונות עבודה ובפרט על מצבים שמובילים לירידה בשמיעה בעבודה.

דילוג לתוכן