עורך דין רשלנות רפואית

אחד הנושאים החמים ביותר כיום בעולם המשפט הוא הנושא של רשלנות רפואית. על פי הערכות מוגשות בישראל כמעט מדי יום, 12 תביעות על רשלנות רפואית! סכום הפיצויים הכללי שניתן על רשלנות עומד על רבע מיליארד דולר. אין ספק שהעלייה נובעת מעלייה במודעות של הפציינטים, שינוי בתפיסה של בתי המשפט את כל הנושא של רשלנות רפואית ואחריות הרופאים וכן במובן מסוים חיקוי של התפיסה האמריקאית לפיה כל מצב של רשלנות סופו להגיע לדיון בבית משפט.

העלייה במספרים הביאה לידי כך שישנה גם עלייה בכמות עורכי דין שמתעסקים ברשלנות רפואית. כיום קל יותר למצוא עו”ד רשלנות רפואית מאשר בעבר, בזכות העובדה שעורכי דין רבים מתמחים בכך יותר מאשר בעבר. חשוב להדגיש שלא פעם עורך דין רשלנות רפואית הוא למעשה עורך דין שמתעסק בנושא של נזיקין בעוד שיש מקרים של רשלנות רפואית עורכי דין מתעסקים רק בה באופן בלעדי.

מתי וכיצד מגישים תביעה על רשלנות רפואית
בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, לא כל פרוצדורה רפואית שנגמרת בצורה לא טובה יכולה להיחשב כרשלנות רפואית. בשביל לתבוע על מקרים של רשלנות רפואית עורך דין צריך להוכיח שהרופא גרם נזק בהיעדר טיפול או מתן טיפול שגוי, אבחון לא מדויק, נזק שנגרם כתוצאה מהליך רפואי או מתן מידע שגוי או לא מדויק לפציינט. גם במקרים אלה יש להוכיח שהרופא לא נקט בכל האמצעים הנדרשים ופעל באופן רשלני. זה חשוב מאחר וייתכן והטיפול לא הגיע לתוצאות המיוחלות אך הרופא עשה כל מה שנדרש לשם כך. אז לא יהיה ניתן לתבוע אותו על רשלנות.

על מנת להוכיח רשלנות רפואית, אנחנו ניעזר בתיעוד רפואי, לשם כך עלינו לשמור את כל המידע הרפואי שקיבלנו לפני, במהלך ואחרי הטיפול, כמו כן עורך דין רשלנות רפואית ישתמש במומחים שיוכיחו שהרופא נקט בגישה רשלנית ולא נכונה, ככל שיהיו לנו יותר חוות דעת של מומחים בתחום כך יהיה קל יותר להוכיח רשלנות.

חשוב להבהיר לפני סיום, שיש ביכולתנו לתבוע לא רק את הרופא עצמו אלא גם את המקום בו טופלנו, בית חולים או מרפאה. מאחר ולהם יש אחריות שילוחית ומקצועית גם כן לאופי הטיפול הרשלני שקיבלנו מהרופא.

אם נתקלתם במקרה בו נדרשת התערבות של עורך דין רשלנות רפואית, זה הזמן לפנות למשרד גרייבסקי, משרד עורכי דין אשר מתמחה בתביעות של רשלנות רפואית מסוגים שונים. צוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין. 

דילוג לתוכן