עורך דין תאונת עבודה

עובדים רבים נאלצים להתמודד במהלך השנים בהן הם עובדים עם מצבים שונים של תאונות עבודה, החל מתאונות חד פעמיות, כאלה אשר מתרחשות וברור לכל שמדובר בתאונה וכלה במקרים שנמשכים לאורך זמן ויוצרים נזק מצטבר, אך הם אינם מודעים לעובדה שמדובר בתאונת עבודה ועל כן הם לא מתייחסים לזה כך.

לצערנו עובדים רבים אינם מודעים לנושא של תאונת עבודה זכויות וכל מה שמגיע להם במקרים שהם עוברים אותה. בין היתר בגלל שמקומות עבודה רבים לא מסבירים להם את הזכויות שלהם ומה עליהם לעשות אם הם עוברים תאונת עבודה. למקומות עבודה רבים אין אינטרס להסביר להם מן הסתם, שכן אם הם יכולים לתבוע את המקום הוא יינזק. מצד שני גם המדינה, לצערנו, לא תמיד מעודדת מודעות וחינוך לכל הנושא של תביעות תאונות עבודה, זכויות עובדים בנושא ועוד.

חשוב להבהיר, תאונת עבודה היא נושא רחב מאוד. לא מדובר רק בתאונות שמתרחשות בזמן העבודה במקום העבודה אלא כפי שציינו מדובר גם במגוון אירועים קטנים שיוצרים נזק מצטבר ומתמשך. למשל, מקרים בהם הראייה נפגעת כתוצאה מישיבה ממושכת מול מחשבים, מצבים בהם השמיעה נפגעת כתוצאה מעבודה בתנאי רעש, פגיעה בריאות כתוצאה מעבודה עם חומרים מסוכנים ועוד. כל אחד מהמקרים מתאים לתביעה בתאונת עבודה. כמו כן תאונות דרכים אשר מתרחשות לפני או אחרי סיום העבודה (בעת יציאה ממקום העבודה), נחשבות אף הן לתאונות עבודה.

מי שיכול לעזור במקרה זה הוא עורך דין תאונת עבודה. מדובר על עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות על רקע של תאונות עבודה. עורך דין תאונת עבודה עובד בדרך כלל עם צוות מקצועי של מומחים אשר עוזרים לו להוכיח שני דברים, ראשית, שאכן נגרם נזק לעובד, החל מנזק פיזי וכלה בנזק נפשי, נזק שמשפיע על איכות ושגרת חייו. שנית, שהנזק נגרם לו בזמן העבודה, בדרך אליה או ביציאה ממנה. צוות המומחים יעזור לעורך דין להשיג ראיות ועדויות אשר יוכיחו שאכן נגרם לעובד נזק ויש לפצות אותו על כך.

דוגמא למשרד שמתמחה בתביעות של תאונות עבודה הוא משרד גרייבסקי בירושלים. משרד שמחזיק צוות עורכי דין שמייצג עובדים מכל המגזרים אשר מבקשים להגיש תביעות על תאונות עבודה. המשרד עובד עם צוות מומחים שעומד לרשות הנתבע ועוזר לו לקבל פיצויים על מידת הנזק שנגרם לו. אם גם אתם זקוקים לעורך דין תאונת עבודה, זה הזמן לפנות למשרד גרייבסקי, הם ישמחו לעמוד לרשותכם. 

דילוג לתוכן