תאונה ברחוב

המונח תאונה ברחוב הוא דו משמעי והתייחסות אליו שונה בשתי המשמעויות שלו. מצד אחד מדובר בתאונה אשר מתרחשת בשטח ציבורי, כתוצאה מדרכה או מדרגה שבורה, מפגעים בשטח ועוד. מצד שני מדובר בתאונת דרכים שיכולה להתרחש ברחוב על ידי כלי רכב ציבורי, מכונית פרטית, אופנוע, אופניים חשמליות ובצורות אחרות.
תאונת דרכים בדרך לעבודה

כאמור ההתייחסות לשני המשמעויות שונה בתכלית, במקרה של תאונה ברחוב מהסוג הראשון שציינו הנתבעת היא הרשות הציבורית בשטחה אירע המקרה, במקרה כזה עורכי דין ינסו להוכיח שאכן היה מפגע והיה מדובר במקרה של רשלנות אשר בגינה נפגע התובע. התביעה תכלול עדויות של מומחים הן לגבי המפגע והן לגבי מידת הנזק שנגרמה לתובע. תאונות מסוג זה נחשבות לתאונות ברשות הרבים, והן מתבצעות בעזרת עזרה של מומחים מתחומי הבנייה אשר יעזרו להוכיח שאכן מדובר ברשלנות לכל דבר.

במקרה של תאונה ברחוב מהסוג השני שציינו, קרי תאונת דרכים, הנתבעת היא חברת הביטוח של הגורם הפוגע. זו יכולה להיות חברת ביטוח של בעל הרכב, חברת ביטוח של החברה אשר בשימושה כלי הרכב הציבורי ובמקרה ואין חברת ביטוח אז מדובר בתביעה כלפי קרן מיוחדת שמטרתה לפצות נפגעי תאונות דרכים אשר אין חברת ביטוח שהם יכולים לתבוע.

במקרה כזה עורכי דין (לא משנה אם מדובר בעורכי דין תאונות דרכים בירושלים או בכל מקום אחר) יביאו עדויות וראיות שאכן היתה תאונת דרכים והיא התרחשה באשמת הנתבע. כמו כן הם יביאו מומחים וראיות שיעידו שלנתבע נגרם נזק אשר משפיע על שגרת חייו. המטרה היא לקבל פיצוי הן על ההוצאות שהוא נאלץ לבצע בעקבות התאונה (טיפולים רפואיים ואחרים) והן על מידת הנזק שנגרמה לו בעקבות התאונה (אובדן ימי עבודה, אובדן יכולת השתכרות ועוד). את ההוצאות והפיצויים השונים תשלם חברת הביטוח של הנתבע.

על מנת להגיע מוכן למשפט בשני המקרים שציינו, יש להציג קבלות וחשבוניות על כל הוצאה, יש גם להציג ראיות כמובן על עצם המקרה ועל עצם האחריות של הצד השני, קרי הנתבע. רק כך עורכי דין לתאונות דרכים בירושלים או כל תאונה אחרת בכל מקום בארץ, יכולים לעמוד בבית המשפט ולייצג אותנו.

אם גם אתם זקוקים לעורכי דין תאונת דרכים בירושלים או תאונה ברחוב בדומה לאלו שציינו בתחילת המאמר, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד גרייבסקי, ממשרדי עורכי דין הבולטים בעיר. צוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ובכל שאלה. 

דילוג לתוכן