תאונות אישיות תלמידים

לכל ילד בישראל יש ביטוח ייחודי של תאונות אישיות במסגרת הגן או בית הספר, מעצם היותו תלמיד במערכת החינוך, הרי שאם הוא נפגע במהלך שהותו בפעילות של הגן או בית הספר, אזי שהוא זכאי לקבל פיצוי על כך וכן הטיפולים השונים אמורים להיות משולמים על ידי הביטוח וקופת חולים. עם זאת לא פעם נדרש לגייס את שירותיו של עורך דין תאונות תלמידים בשביל לקבל את אשר מגיע לילד.

המצב של תאונות אשיות תלמידים הוא איננו מקרה יוצא דופן ולא שכיח, לצערנו הרב לא פעם קורה שילדים חווים תאונות שונות במסגרת פעילות בגן או בבית הספר. אלו יכולות להיות פעולות אשר מתבצעות בשטח הגן או בית הספר עצמו, במסגרת טיולים שנתיים, פעילות ספורטיבית מחוץ לגן או לבית הספר, פעילות התנדבותיות ועוד. במילים אחרות, מדובר על מגוון מצבים בהם הילדים עלולים לחוות תאונות אשר ישפיעו על חייהם בטווח הקצר או הארוך.

כאן המקום לציין, תאונות תלמידים לא חייבות להיות בעלות נזק בלתי הפיך לכל החיים בשביל שהילד יקבל פיצוי על כך. גם במקרים של תאונות עם נזק אשר משפיע לתקופה קצרה, הוא זכאי לקבל פיצוי בהתאם לביטוח. את הביטוח עושה הרשות המקומית או המקום עצמו, תלוי בסטטוס שלו ובהחלטת הרשות. עורך דין תאונות תלמידים אמור לקבל לידיו עותק של חוזה הביטוח על מנת לדעת מה בדיוק מקבל הילד ולמה הוא זכאי. יש לציין אם הילד נאלץ להגיע לחדר מיון בעקבות תאונה כזו או אחרת שהוא חווה בבית הספר או במסגרת פעילות בית ספרית, הרי שהוריו מקבלים החזר כספי מלא דרך קופת חולים, בעזרת התחייבות שהם מציגים בפניה.

לפני סיום חשוב להבהיר עורך דין תאונות תלמידים מתמחה, בדרך כלל, בדיני הנזיקין מהיבטים שונים ותחת דין זה הוא יכול לדרוש בשם הורי הילד והילד עצו את הפיצוי אשר מגיע לו על המקרה. כמובן שעליו להוכיח שאכן המקרה קרה בשטח הגן/בית הספר או במסגרת פעילות שקשורה להיותו חבר בגן או תלמיד בבית הספר.

לסיום, אם אתם עומדים בסיטואציה דומה לזו שתוארה כאן, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לייצג אתכם מול הרשויות. משרד עו”ד גרייבסקי, מתמחה בייצוג של מקרים הקשורים לתאונות אישיות תלמידים ובמקרים דומים. כל מה שעליכם לעשות זה להרים אלינו טלפון ואנחנו נשמח לקבוע איתכם פגישה בהקדם.

דילוג לתוכן