תאונות עבודה בבניין

מה חשוב להבין לגבי תאונות עבודה בבניין

תאונות עבודה באתרי בנייה שהתרחשה במהלך העבודה, יכולה לגרור השלכות רבות על איכות החיים של נפגע התאונה. במידה והפגיעות הינם משמעותיות הן עלולות אף להוביל לאובדן מלא של כושר העבודה. במקרה ונפצעת במהלך תאונות עבודה בבניין כדאי לך להתייעץ עם עורך דין לנזקי גוף המומחה לדיני נזיקין, על מנת לקבל את מירב הפיצויים שמגיעים לך כדין. גם אם מדובר בפגיעות קלות יחסית, יתכן ותהיה זכאי לפיצויים בהתאם לחקיקה והפסיקה בנושא.

אירועי תאונה

בין הפגיעות הנפוצות במהלך תאונות עבודה בענף הבניין ניתן למנות, חבלות גב, שברים בגפיים פגיעה מכימיקליים ועוד. רוב הפציעות נובעות כתוצאה תאונות עבודה בגובה ונפילה של הפועל וכתוצאה מנפילה של חפצים כבדים וכלי עבודה על העובדים. חשוב להבין כי באירועי תאונות עבודה בגובה, מלבד הפנייה לביטוח הלאומי ניתן להגיש תביעת נזיקין כנגד המעסיק או מקום העבודה, בהתאם למהות האירוע והנסיבות הספציפיות. כל פגיעה שנגרמה בעקבות אירוע תאונות עבודה בענף הבניין, בין אם הנזק הוא נוירולוגי, כירורגי, אורתופדי או נפשי, ניתנת לתביעת נזיקין עבור קבלת פיצויים. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה בכל פגיעה.

מנגנונים לפיצוי

בדיני נזיקין נקבעו המנגנונים לפיצוי עובדים שנפצעו או נפגעו במהלך תאונות עבודה בבניין. המנגנונים והמודלים השונים נקבעו, על מנת להגן על זכויות העובדים. במקרים רבים ישנה זכאות לפיצוי לא רק על פגיעת גוף או נפש, כתוצאה מאירוע תאונות עבודה בבניין, אלא גם עבור מי שנפגע בתאונות דרכים, בדרך למקום העבודה ובחזרה ממנו או במהלך נסיעת עבודה.

בנוגע לפיצויים עבור אובדן כושר עבודה

כאשר אדם אינו מסוגל לעבוד כלל כתוצאה מתאונת עבודה, ניתן במקרים רבים להגיש תביעה בגין אובדן מלא של כושר העבודה, כאשר לנפגע יש ביטוח פרטי או ביטוח של קרן הפנסיה. כאשר המוסד לביטוח לאומי מכיר באירוע, בתור מקרה של תאונות עבודה בבניין, הוא נושא בעלויות של הטיפול בנפגע.

תאונות עבודה בבניין – עורך דין מומחה לתחום

במידה ונפגעת כתוצאה מאירוע של תאונות עבודה בבניין, כדאי לך להכיר את עו”ד ארז גרייבסקי. הוא מתמחה בדיני נזיקין וביטוח ובעל ניסיון עשיר בניהול תיקי נזיקין וביטוח מורכבים. עו”ד ארז גרייבסקי מייצג תובעים פרטיים בלבד ואינו מייצג כלל את חברות הביטוח, על מנת להימנע ממצבים של ניגודי אינטרסים. 

דילוג לתוכן