משרד עורכי דין נזיקין

כשאנחנו שומעים על תביעת נזיקין, הרבה פעמים עולה לנו בראש תביעה על עצם הפגיעה הפיזית שנגרמה לרכוש. זו יכולה להיות פגיעה בדמות נזק מערכתי, שבר, פגיעה בעיצוב ובאסתטיקה של חפץ מסוים, פגיעה בצבע שלו ועוד. אך תביעות מסוג זה ידע לספר כל עו”ד נזיקין היא הרבה יותר רחבה ואיננה קשורה אך ורק לנזק הפיזי שנגרם לרכוש אלא מעבר לכך.

תאונת דרכים ברכבת

בשביל להמחיש את הרעיון נשתמש לצורך הדוגמא במאמר בנזק שנגרם לרכוש אשר אמור לשרת אותנו מול קהל לקוחות. נניח ואנחנו בעלי עסק בירושלים ונגרם לנו נזק במכוון או לא במכוון על ידי גורם מסוים. לכאורה אנחנו אמורים לתבוע את אותו גורם רק על הנזק שנגרם לרכוש, כלומר תביעה בגובה הנזק שנגרם לו ישירות. אך עו”ד דיני נזיקין יסביר לנו שאנחנו יכולים לתבוע אותו על הרבה מעבר לכך.

ראשית אנחנו יכולים לתבוע אותו על ההוצאות הרבות שיש לנו בעקבות הנזק שנגרם. אלו יכולות להיות הוצאות התיקון, אובדן ימי עבודה כתוצאה מהנזק שנגרם לנו, הוצאות נלוות ששילמנו בעקבות הנזק. בשביל שנוכל לתבוע על כל אחת מההוצאות, עלינו להציג קבלות וחשבוניות שיוכיחו את גובה ההוצאות שלנו.

שנית אנחנו יכולים לתבוע על מידת הנזק האפשרי שנגרם לנו מול הלקוחות שלנו. נניח והנזק שנגרם לנו הוא לחפצים שהיינו אמורים למכור ללקוחות שלנו או לחילופין, נזק שנגרם למבנה בו אנחנו עובדים, מה שמנע מאיתנו אפשרות לעבוד בו עד אשר נתקן את הנזק. במקרה כזה, אנחנו מאבדים ימי עבודה יקרים ועלולים לאבד לקוחות. אנחנו יכולים לתבוע חברת הביטוח על אובדן הכנסות אפשריות.

משרד עורכי דין נזיקין מחזיקים מומחים ובהם שמאים שיכולים להעריך את מידת הנזק שנגרמה לנו ולצד זה גם את מידת הנזק האפשרי שעלול להיגרם לנו כתוצאה מכך. כמובן שעל השופט לקהל את הערכות שלנו.

כפי שאפשר להבין כל נזק שנגרם לנו צריך להיות מעורך בצורה נכונה על ידי המומחים מטעם משרד עורכי דין נזיקין שאנחנו מעסיקים ועלינו להציג ראיות למידת הנזק שאכן נגרם לנו. מכאן חשוב מאוד שנשמור כל פיסת מידע שיש לנו וקיבלנו במהלך הטיפול בנזק. פיסות אלו ישמשו אותנו בעת הגשת התביעה והמשפט.

אם אתם מחפשים עו”ד דיני נזיקין בירושלים, אתם מוזמנים לפנות למשרד גרייבסקי, משרד עורכי דין נזיקין מוביל בעיר אשר פועל בעיר ובסביבה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המשרד והם ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת. 

דילוג לתוכן