תביעות נגד משרד החינוך

אין ספק שאחד הרגעים המפחידים ביותר של כל הורה, הוא הרגע בו מתקשרים אליו מהגן או מבית הספר ומבקשים ממנו להגיע כי הילד נפגע כתוצאה מחבלה או תאונה שהתרחשה בתחומי בית הספר. רגע זה יכול להיות מצמרר עבור אחד הורה ולא פעם הוא יוצר תרחישים מאוד לא נעימים בראש, תרחישים שלצערנו הרב מתבררים לעיתים כמציאות ולשמחתנו לעיתים הם מתגלים כרחוקים מאוד מהמצב האמיתי של הילד.

עורך דין רשלנות רפואית בירושלים

עם זאת בכל מצב בו הילד שלנו נפגע בשטח בית הספר הרי שהוא אמור להיות מפוצה על ידי בית הספר ומערכת החינוך בעיר. כל הורה זכאי להגיש תביעה נגד משרד החינוך לקבלת פיצויים. לשם כך עליו לשכור עורך דין תאונות תלמידים אשר ייצג אותו אל מול המערכת.

מאחר ותאונות תלמידים בבית הספר הן דבר יחסית שכיח, הרי שעל פי החוק בישראל, כל ילד וכל ילדה אשר לומדים במסגרת חינוך ממלכתי יש להם פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים שחלה בין היתר גם על הימצאותם בשטח בית הספר או בפעילות של בית הספר מחוץ למוסד, למרות פוליסה זו, אין זה תמיד קל לקבל באופן מיידי את הפיצוי שנדרש בגין תאונה שנגרמת להם.

לשם כך יש להגיש תביעה נגד משרד חינוך, כנגד בית הספר ואם יש צורך גם כנגד האחראים באופן ישיר על הרשלנות שגרמה לתאונה זו. אופציה אחרת שעומדת לרשות ההורים היא הגשת תביעת נזיקין, כאן מדובר על תביעה נגד משרד החינוך, הרשות המקומית שאחראית על המוסד ונגד המוסד עצמו. במקרה כזה יש להוכיח שאכן היתה רשלנות ושהיא גרמה את הנזק לילד. כאן יש להוכיח גם את הרשלנות, את העובדה שנגרם נזק וכן את הקשר ביניהם. במקרה של תביעה כזו, אין סכום מקסימאלי נקוב בחוק אותו יכולים לקבל ההורים.

אופציה אחרת שעומדת לרשות ההורים, והיא פשוטה יותר היא להגיש תביעה לחברת הביטוח ואז לא נבדקת השאלה מי אחראי לפגיעה אלא רק מידת הנזק שנגרם לילד. במקרה הזה הפיצוי יהיה בהתאם לחומרתו ולהוצאות הכספיות שנגרמו להורים בעקבות כך. חשוב להבהיר שישנו פיצוי מקסימאלי שעומד על קצת יותר מרבע מיליון שקל.

בכל מקרה רצוי מאוד לגשת לתביעה נגד משרד החינוך עם עורך דין שמתמחה בכך, דוגמא למשרד כזה הוא גרייבסקי, משרד עורכי דין שמתמחה בתביעות נזיקין ורשלנות מסוגים שונים ובין היתר גם תביעות נגד משרד החינוך. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המשרד הם ישמחו לעמוד לרשותכם.

דילוג לתוכן