תאונות ברשות רבים

תאונות ברשות הרבים הוא מושג כוללני הכולל בחובו מגוון רחב מאוד של מקרים שהמשותף להם הוא נזק לאדם אשר נגרם עקב רשלנות של אדם או גוף ציבורי המתבטאת במעשים או מחדלים כאלה ואחרים. תאונות ברשות הרבים יכולות להתרחש בכל מקום נתון- ברחוב, בקניון, בגן משחקים, בחוף הים וכו’.
 
בדרך כלל, ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
תאונות תלמידים בבית הספר
פעמים רבות במקרים של תאונות ברשות הרבים אנו מסתייעים באנשי מקצוע בעלי תחומי מומחיות שונים: מהנדסי בטיחות, מודדים, וכו’.
לצורך הערכת נכותו של התובע, אנו מסתייעים במומחים רפואיים בתחומים שונים, בהתאם לסוג הפגיעה.
 
חשוב לדעת!
תביעה בגין תאונה ברשות הרבים או היחיד מתיישנת בד”כ בתוך 7 שנים מיום המקרה. ככל שמדובר בנפגע שהיה מתחת לגיל 18 בעת קרות המקרה, התביעה מתיישנת בתוך 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18 (כלומר, בהגיעו לגיל 25).
 
אחד המקרים הבעייתיים בעולם המשפט לקבלת פיצויים הן תאונות ברשות הרבים. להבדיל מאתונות עבודה, דרכים או תאונות אחרות שברוב המקרים יש מי שאחראי עליהן ואותו אנחנו תובעים, אזי מצבים של תביעות נזקי גוף כתוצאה מתאונות ברשות הרבים, הם הרבה יותר בעייתיים, כי לא תמיד ברור מי אחראי ואת מי אנחנו אמורים לתבוע.

על מנת להסביר כיצד להתמודד עם מצב זה יש להסביר תחילה מה הכוונה בתאונות ברשות הרבים. מדובר על מקרים לפיהם אנחנו נפגעים באזורים ציבוריים, כלומר, רחוב, כיכר, גן ציבורי, מקומות שבאופן טבעי שייכים לכלל הציבור. מכאן שהם לא נגרמים באזור של הפרט אלא באזור ציבורי, אזור ששייך לרשות הרבים. המקרים הקלאסיים של תאונות ברשות הרבים הם נפילות עקב מפגעים מסוימים, החלקה עקב מדרכה שבורה או מדרגה שבורה, נזקי גוף במתקנים ציבוריים, ועוד.

לכאורה כמו שציינו, מקומות אשר נחשבים ברשות הרבים לא תמיד ברור מי אחראי ואת מי אנחנו אמורים לתבוע, וגם אם אנחנו כבר יודעים, אזי שאנחנו יכולים להיות בטוחים שהצד השני יתגונן ויבקש להוכיח שהוא לא אשם והאחריות היא איננה שלו אלא שלנו. זו רק סיבה אחת מדוע עלינו לשכור את שירותיו של עורך דין נזקי גוף בשביל שייצג אותנו לפני ובזמן המשפט. עו”ד נזקי גוף מתמחה בתביעות ברשות הרבים והוא מציב לעצמו כמטרה להשיג עבורנו את הפיצוי ההולם על הנזק שנגרם לנו.

על מה ולמה מגיע לנו פיצוי על נזקי גוף
כשאנחנו תובעים על נזקי גוף יש לתביעה כמה היבטים.
ראשית, אנחנו תובעים על עצם הפגיעה בנו. עצם העובדה שנפגענו ושגרת חיינו משתבשת.
שנית, אנחנו תובעים פיצוי על ההוצאות והעלויות שנדרשו מאיתנו בשביל לטפל בעצמנו כתוצאה מהפגיעה. התביעה תכלול גם פיצוי על נזק עתידי במידה ועלול להיגרם לנו. זאת על פי דע מומחים במידה והם קובעים שמדובר בנזק בלתי הפיך.

שלוש, התביעה היא על אובדן כושר עבודה ופגיעה ביכולת שלנו להתפרנס.
כל תביעה על פגיעה ברשות הרבים תתבסס על עמדות מומחים, הן מהתחום הרפואי אך גם מתחומים אחרים, כולל מהנדסי בטיחות, מודדים, מומחים בתחום הבנייה ועוד. זאת במטרה שיוכיחו שאכן היתה רשלנות שגרמה לפגיעה.

משרד גרייבסקי מתמחה בתביעות תאונות ברשות הרבים, ואנחנו מזמינים אתכם ליצור עמו קשר במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה שכזו. אתם מוזמנים להתקשר עוד היום וצוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ועניין. 
דילוג לתוכן